Ha kifektetésben gondolkodik, itt a megoldás

A Focus Ventures új tőkealapot indított el, amely külföldi beruházásokat és cégvásárlást támogat. A tőkealap által nyújtott mezzanine befektetési konstrukció lehetőséget kínál a magyar vállalkozásoknak, hogy külföldön terjeszkedjenek, új piacokra lépjenek és akár nemzetközi vállalatokat építsenek.

A BDO Corporate Finance a finanszírozás teljes körű megszerzésében tud segítséget nyújtani, a teljes tranzakciós folyamat támogatásával, az esetleges célpontok beazonosításától, értékelésétől, átvilágításától a pénzügyi modellezésen, a finanszírozási igényre vonatkozó kérelem benyújtásán át, a szükséges finanszírozásszervezési folyamat pénzügyi zárásáig.

Az elérhető befektetési konstrukció átfogó támogatási keretet biztosít vállalatok számára különböző típusú tranzakciók és fejlesztések finanszírozására, hosszú távú növekedési lehetőségeket kínálva:


 
Támogatás kerete: 165 millió USD
Finanszírozási forma: - Saját tőke/kvázi-tőkebefektetés
- Részvényesi kölcsön
- Tulajdonosi részesedés megszerzése
Ügylettípus: - M&A
- MBO/MBI
- Zöld- és barnamezős beruházások
Ügyleti struktúra: - Magyarországon bejegyzett SPV
- Megcélzott tulajdonrész: min. 25% + 1%
- Partner hozzájárulása: min. 30% az SPV szintjén
Befektetés nagysága: 1-25 millió USD
Befektetés időtartama: 5-8 év
Befektetési döntés: Megfelelő minőségű dokumentáció (üzleti terv, projekt bemutató stb.) rendelkezésre állása esetén akár 4 hét alatt
Földrajzi fókusz: Közép-Európa, Ázsia
Exit: - „Mezzanine típusú” befektetési struktúra esetén: elsősorban előre meghatározott hozamok alapján ütemezett kilépés
- „Magántőke típusú” befektetési struktúra esetén: cél a hozam maximalizálása 
 
 
A Focus Ventures tevékenységét iparfüggetlenség jellemzi, ám elsősorban a következő ágazatokban támogatják a megvalósuló beruházásokat, cégfelvásárlásokat, tulajdonos kivásárlásokat, zöld- és barnamezős tranzakciókat: mezőgazdaság, élelmiszer-feldolgozás, logisztika, egészségügy, könnyűipar, megújuló energia, alapanyagipar és infokommunikáció.

És hogy miért éri meg egy vállalat számára kifektetésben gondolkodni? Hiszen az egyértelműen lehetőséget nyújt a tudatos építkezésre, amivel a vállalatok számos előnyhöz juthatnak. Ezek közül a legfontosabbak:
  • A diverzifikáció a kifektetések egyik kulcsfontosságú előnye. A kifektetésbe kezdő vállalatoknak lehetősége nyílik új iparágakba, piacokra vagy földrajzi területekre való belépésre, ami segít csökkenteni a függőségét egyetlen piac vagy szektor teljesítményétől, így mérsékelve a gazdasági, politikai kockázatokat és támogatva a hosszú távú növekedést.
  • A kifektetés révén a vállalat komoly versenyelőnyre tehet szert, amivel kihasználhatja a megkülönböztető előnyeit, ezáltal stabilabbá téve pénzügyi helyzetét.
  • A vállalat képes lesz méretgazdaságosan működni, azaz a termelés növekedésével csökkenthetővé válik az átlagköltség, amely javítja a vállalat termelékenységét.
 
A kifektetés tehát összességében egy komplex, ám rendkívül hatékony eszköz a nemzetközi piacon való sikeres jelenlét biztosítására. Ehhez azonban a vállalatoknak készen kell állniuk arra, hogy kezdetben magasabb költségeket és kockázatokat vállaljanak, szem előtt tartva azonban azt, hogy a kifektetés jelentős előnyökkel járhat számukra, és hozzájárulhat a hosszú távú üzleti sikerek eléréséhez, a globális versenyképesség fenntartásához.

Amennyiben további kérdése van, vagy a fentiek megerősítették abban, hogy cége fejlődésének következő lépése a kifektetés, vegye fel velünk a kapcsolatot.

További információ kifektetések témában 24:45 perctől a LINK-re kattintva.

Szabó Zsolt – igazgató
zsolt.szabo@bdo.hu

Zsombéki András – menedzser
andras.zsombeki@bdo.hu

www.bdo.hu/corporatefinance